حلقه طلا و پلاتین ازدواج

حلقه طلا و پلاتین ازدواج

چکیده مطلب :

خرید حلقه طلا و پلاتین برای مراسم ازدواج یکی از رسوم کهن و همه گیر در اغلب کشورهای دنیا است . به طوری که در ایران سالانه ده ها تن طلا جهت زیور آلات مراسم عروسی خریداری میشود.

در ایران خرید طلا و جواهرات در مراسم ازدواج از زمان نامزدی یا نشان کردن(به اصطلاح) تا دوران عقد و عروسی و پس از آن ادامه دارد به همین دلیل لازم دانستیم مطالبی جهت راهنمایی خرید طلا و جواهرات برای اینگونه مراسمات به اطلاعتان برسانیم.

حلقه

معمولا اولین و مهم ترین خرید عروس و داماد برای ازدواج حلقه می باشد. ممکن است روزی همه طلا و جواهرات خود را بفروشید اما حلقه ماندگار خواهد بود. لازم به ذکر است بدانید انگشتر های بزرگ و پر نگین حلقه محسوب نمی شوند پس حتما تفاوت های ظاهری حلقه و انگشتر را مد نظر قرار دهید. البته در آینده می توانید یه انگشتر زیبا را به عنوان مکمل در کنار حلقه خود قرار دهید که صد البته باید از نظر جنس ، رنگ و مدل با هم هماهنگی داشته باشند.

حلقه

حلقه ست عروس و داماد

حلقه ست عروس و داماد گزینه بسیار خوبی برای خیلی هاست حتی میتوانید به فروشنده سفارش دهید نام شما و همسرتان را در حلقه های یکدیگر بنویسند تا همه چیز رمانتیک تر شود . البته حلقه های ست مورد پسند خیلی ها هم نیست چرا که در حلقه های ست عروس و داماد معمولا حلقه داماد کمی زنانه تر و حلقه عروس کمی مردانه تر خواهد بود البته نه همیشه....

از طرفی در حلقه های ست عروس و داماد معمولا جنس هر دو حلقه یکسان طلا  خواهد بود که در خانواده های مذهبی تمایلی به استفاده از طلا برای حلقه مردانه نخواهند داشت که بجای آن از حلقه پلاتین و یا نقره استفاده می کنند ، البته اخیرا در بعضی از فروشگاه ها حلقه های ست به بازار آمده که حلقه داماد از جنس پلاتین است که البته این مشکل را رفع نموده است.

نگین حلقه

یکی دیگر از نکات مهم خرید حلقهنگین آن است :

نگین های اتمی قیمت بسیار پایین تری (هم قیمت خود طلا ) از نگین های برلیان و اکثر نگین ها و جواهرات دیگر دارند و توصیه ما این است که کارهای دارای نگین کمتر یا بدون نگین را انتخاب کنید زیرا در هر صورت چه نگین شما اتمی باشد و چه الماس در هنگام فروش آن متوجه خواهید شد که بسیار زیاد متضرر شده اید ، اما سعی کنید اگر بدنبال خرید طلا جواهرات ماندگارتر ماننده حلقه ازدواج میروید به این نکته توجه کنید که شما در کنار یک خرید اقتصادی میخواهید علاقه و سلیقه خودتان را هم بخرید پس بنابر این خیلی درگیر یک یا دو نگین نشوید...

صد البته که سرویس طلا  و طلا و جواهراتی موجود هستند که تراش خورده و بدون نگین هستند اما همانند نگین درخشنده و زیبا هستند و قیمت بسیار پایین تری دارند و در هنگام فروش نیز کمتر متضرر خواهید شد .

نگین های جواهرات در هنگام خریداری شدن توسط طلافروش افت قیمت چشم گیری دارند که البته بسیاری از مردم ما به طلافروشان بدبین میشوند که میخواهم بگویم که این موضوع آنچنان هم صحیح نیست و نباید این نکته را فراموش کنید که یک نگین دسته دوم همانند یک پارچه دوخته شده برای آن طلای قبل خودش برش خورده و از آنجایی که طلای قبلی آن آب خواهد شد و نگین قاعدتا باید بر روی کار دیگر نصب شود و عموما برش مجدد و یا حداقل فرایند پرداخت و پالیش وقت گیر دارد به همین دلیل این نگین افت قیمت بیشتری را خواهد داشت.

در زمان انتخاب حلقه به نوع اتصال نگین ها به رکاب حلقه توجه کنید. نگین های چسبانده شده به احتمال بیشتری پس از مدتی جدا میشوند پس بهتر است که نگین ها درون خود رکاب حلقه جاسازی شده باشند.

خرید حلقه ازدواج

هنگام خرید حلقه ، از خریدن حلقه هایی که برای انگشت شما تنگ و مماس هستند جدا اجتناب کنید چرا که در طول سالها اندکی چاق خواهید شد و ممکن است حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد . در فرایند گشاد کردن حلقه های تنگ نیز حلقه شکافته میشود و قطعا از مقاومت آن کاسته خواهد شد ، اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد میتوانید با چسب مایع آنرا تنگ کنید البته از خرید حلقه خیلی بزرگ هم صرف نظر کنید چرا که آنهم دردسر های خود را خواهد داشت و در دست شما زیبا نخواهد بود. فراموش نکنید که حلقه ازدواج برای استفاده روزمره شماست پس ترجیحا از حلقه هایی که در طراحی شان گوشه ها و زایده های تیز دارند صرف نظر کنید چرا که این تیزی ها و نگین هایشان در هنگام فعالیت های روز مره به اطراف و حتی بدن و لباس های شما می گیرد که علاوه بر احتمال جدا شدن نگین آن ، خطر آسیب زدن به چشم و بدن و لباس شما و اطرافیانتان همواره وجود دارد . بهتر است انگشتر های اینچنینی را مختص مراسم ها استفاده کنید .

بهداشت حلقه

در صورتی که با حلقه ازدواجتان به محل کار و یا دستشویی بروید احتمال آلودگی حلقه بسیار بالاست و از طرفی پاک کردن صابون از بالای نگین ها باعث کاهش شفافیت و زیبایی آنها می شود پس بهتر است در هنگام انتخاب حلقه به موارد بهداشتی آن نیز توجه داشته باشید.

حتما قبل از خرید از بازار سری هم به وبسایت و اپلیکیشن طلاملا بزنید و انواع مدل های حلقه و انگشتر و قیمت های روز آنها را ببینید و اگر  هم قصد خرید موردی داشتید با حضور در محل طلافروشی مورد نظر با اطمینان خاطر بیشتر خرید کنید.موضوعات پیشنهادی:
 | 
 |